استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ما باید چنان برنامه ای بریزیم که کشتارگاه های سیستان و بلوچستان با رعایت کامل قوانین و ضوابط بهداشتی و زیست محیطی فعالیت کنند تا بتوانیم به سرعت موانع ایجاد شده توسط مافیای واردات گوشت را بشکنیم.

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان در جمع سرمایه گذاران و فعالان این استان در تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: استان سیستان وبلوچستان توانایی تامین گوشت قرمز کشور رادارد.

تعدادی از حاضران در این جلسه نیز سرمایه گذارانی زاده سیستان و بلوچستان بودند که در تهران و سایر کشورهای منطقه به تولید گوشت قرمز مشغول هستند.

علی اوسط هاشمی دراین جلسه تاکید کرد: باید بر پتانسیل تولید گوشت قرمز در سیستان و بلوچستان تمرکز کنیم زیرا این منطقه به خوبی توان تامین گوشت قرمز کشور را دارد.

وی همچنین در این باره توضیح داد : متاسفانه مافیای واردات گوشت برزیل تاکنون مانع از آن شده تا تولید گوشت قرمز سیستان و بلوچستان پا بگیرد و این در حالی است که دولت در این استان قرنطینه هایی احداث کرده ولی همگی رها شده است.

علی اوسط هاشمی همچنین افزود: ما باید چنان برنامه ای بریزیم که کشتارگاه های سیستان و بلوچستان با رعایت کامل قوانین و ضوابط بهداشتی و زیست محیطی فعالیت کنند  تا بتوانیم به سرعت موانع ایجاد شده توسط مافیای واردات گوشت را بشکنیم.

وی خاطر نشان کرد،زنجیره کامل تولید گوشت از دامپروری،پروار بندی،کشتارگاه،بسته بندی را در استان سامان خواهیم داد تا وابستگی به کشورهای صادر کننده دام را نیز کمتر کنیم.

  در این جلسه همچنین از سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری یکی از سیستان و بلوچستانی های مقیم کانادا سخن به میان آمد که با همکاری استانداری این 500 میلیون دلار به عنوان سپرده نزد دولت امکان دریافت وام 5/2 میلیارد دلاری فراهم شده است.
کد خبر f6a6525b503a4aec88480affeff2720c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =