مواد غذایی> مرغ با بیش از پنج درصد افزایش قیمت، تنها کالای گران شده در بین 11 گروه اصلی خوراکی ها در هفته گذشته است.

گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده‌فروشی برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به ششم شهریور امسال نشان می‌دهد که لبنیات، برنج، گوشت قرمز و روغن نباتی و چای تغییر قیمتی در مقایسه با هفته ماقبل آن نداشتند اما تخم‌مرغ، حبوبات، سبزی‌های تازه و قند و شکر ارزان‌تر و همچنین گوشت مرغ گران‌تر شده‌اند.

بر این اساس در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این نسبت به هفته قبل و همچنین نسبت به هفته مشابه سال قبل ثابت باقی مانده است. این در حالی است که تخم‌مرغ 0.8 درصد در هفته اول شهریور ماه کاهش قیمت داشته که البته در مقایسه با هفته اول شهریور سال گذشته 3.3 درصد رشد دارد.

همچنین قیمت برنج تغییری نکرده است و حتی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل نیز اندکی در حد 0.1 درصد افزایش دارد. در گروه حبوبات نیز بهای لوبیا چیتی 0.1 درصد و لوبیا سفید 0.8 درصد افزایش داشته ولی قیمت سایر اقلام این گروه بین 0.1 تا یک درصد کاهش دارد.

در هفته مورد گزارش میوه‌های تازه و سبزی‌های تازه هر کدام به ترتیب با 1.7 و 2.1 درصد کاهش همراه بودند.

گوشت قرمز نیز در هفته اول شهریور ماه ثبات قیمت داشت و تغییری نکرد و هر کیلوگرم از آن در سطح شهر حدود 34 هزار تومان به فروش رفت.

اما گوشت مرغ تنها کالای خوراکی است که در هفته گذشته افزایش قیمت دارد؛ به‌طوری که با 5.1 درصد رشد داشته است. هر کیلو گوشت مرغ حدود 6900 تومان در سطح شهر به فروش رفت.

بنابراین این گزارش قیمت قند 0.1 و شکر 0.3 درصد در هفته گذشته نسبت به هفته قبل کاهش داشته اما بهای چای خارجی و انواع روغن نباتی بدون تغییر مانده است.

منبع:ایسنا
کد خبر f887c9a246d442778344a1963a1da828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =