مواد غذایی> مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: گوشت گرم وارداتی به همراه گوشت قرمز گرم داخلی از روز دوشنبه  در میادین ۲۲ گانه شهرداری تهران توزیع می‌شود.

 علیرضا ولی با بیان اینکه گوشت گرم وارداتی را از کشورهای قزاقستان، قرقیزستان و روسیه تأمین کرده ایم افزود: گوشت گرم وارداتی با هواپیما و کمتر از ۱۲۲ ساعت به مراکز توزیع منتقل و با قیمت تقریبی کیلویی ۳۱ هزار تومان عرضه می شود که امیدواریم بتوانیم تا ۱۰ روز آینده بازار گوشت قرمز سبک را به تعادل برسانیم.

وی با بیان اینکه مسئولیت تنظیم بازار در تأمین مواد پروتئینی ازجمله گوشت مرغ و گوشت قرمز بر عهده شرکت پشتیبانی امور دام است گفت: مرغ در بازار اشباع است و شرکت پشتیبانی دام هم ذخایر خوبی از این بابت دارد و در این باره مشکلی نداریم.

ولی افزود: قیمت دام سنگین نیز همانند سال های گذشته کیلویی حدود ۱۲ هزار تومان است و به وفور هم یافت می شود و گوشت قرمز دام سنگین هم به صورت گرم و سرد عرضه می شود ضمن اینکه ذخایر راهبردی هم داریم.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در فرایند تولید گوشت قرمز دام سبک در کشور به وجود نیامده است گفت: با بررسی ها متوجه شدیم تنش به وجود آمده در بازار در حوزه گوشت گرم دام سبک به حلقه های موجود در بازار میان تولید کننده و مصرف کننده مربوط است که مسئولیت خرید از عرضه کننده و توزیع در بازار را برعهده دارند و برای سودجویی بیشتر مشکلاتی را ایجاد کرده اند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: ۹۰۰ هزار تن نیاز گوشت قرمز کشور است که حدود ۹۰ درصد آن یعنی ۸۲۰ هزار تن در کشور تولید می شود و برای ۸۰ هزار تن مورد نیاز برای واردات، افراد می توانند بدون محدودیت از کشوری خاص اقدام به واردات کنند.

ولی اضافه کرد: البته ذخایر راهبردی گوشت قرمز در کشور وجود دارد و توزیع آن نیز مناسب است از این رو هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

منبع:مهر
کد خبر 591325d4891a47318756ea729f381675

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =