مواد غذایی> در گروه نان و غلات، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٥,١ درصد ،"رشته آش" با ٤.٢ درصد و "شیرینی خشک" با ٤.٠ درصد بیش‌ترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

در آبان ماه ١٤٠٠ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٥,١ درصد ،"رشته آش" با ٤.٢ درصد و "شیرینی خشک" با ٤.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام "مرغ ماشینی" با ٧,٨ درصد و "ماهي قزل آلا" با ٦.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پنير ايراني پاستوريزه" با ٤,٥ درصد، "كره پاستوريزه (کره حیوانی)" با ٤.٢ درصد و "دوغ پاستوريزه" با ٣.٤ درصد بوده است.همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با ٤.١- درصد و "روغن مایع" با ٠.٤- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

ميوه و خشكبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "لیموترش" با ٤,٥ درصد و "هلو" با ٤.٣ درصد می­‌باشد. همچنین در این گروه "پرتقال" با ٢٢.٨- درصد و "موز" با  ١.٤- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

سبزيجات و حبوبات:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "گوجه فرنگی" با ٣٣,٥ درصد، " فلفل دلمه ای" با ١٥.٨ درصد و "سیب زمینی" با ١٢.٠ درصد می‌­باشد. همچنین در این گروه "هویج فرنگی" با ٢٤.٥- درصد و "خیار" با ٦.٤- بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته­اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "رب گوجه فرنگي" با ١٣,٣ درصد و "سس گوجه فرنگي" با ٥.١ درصد می­‌باشد.

برای مشاهده جزئیات خبر به (اینجا) مراجعه کنید.
کد خبر 291353d57f604019916db26d15f07d4c

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =