تفاهم نامه همکاری سازمان شیلات ایران و تشکل‌های شیلاتی کشور در قالب طرح «توسعه آبزی پروری و صید آبزیان» در محل سازمان شیلات ایران به امضای طرفین رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این تفاهم نامه همکاری در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز 20 ساله و برنامه های توسعه کشور، با توجه به شرایط طبیعی و اقلیم مناسب، وجود اراضی مستعد، آب و هوای متنوع، آب های شور و لب شور در طول سواحل شمالی و جنوبی کشور، وجود منابع آب های داخلی و ذخائر ارزشمند قابل برداشت دریایی در آب های سرزمینی و بین المللی به امضا رسید.

همچنین به کارگیری پتانسیل‌های قابل اتکای کشور در عرصه توسعه و تولیدات شیلاتی و تکمیل زنجیره های مربوطه اعم از صنایع پیشین و پسین و جلب مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی از دیگر اهداف امضای تفاهم نامه مشترک سازمان شیلات با تشکل های شیلاتی کشور بوده است.

این تفاهم نامه بین سازمان شیلات ایران به نمایندگی حسن صالحی - رییس سازمان و معاون وزیر جهاد کشاورزی - و تشکل‌های شیلاتی از جمله اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش صادرات آبزیان ایران، اتحادیه شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش ماهیان گرم آبی سراسر کشور، صندوق توسعه صادرات آبزیان، و اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران منعقد شد.
کد خبر امضای تفاهم‌نامه همکاری طرح توسعه آبزی‌پروری و صید آّبزیان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =