فود پرس -  مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران در پاسخ به ادعای رئیس هیات مدیره انجمن گاوداران تهران مبنی بر تخلف کارخانجات لبنی در قیمت خرید شیر خام گفت:تخلف در مقابل تعهد و بخاطر عدم انجام آن رخ می دهد.
به گزارش فودپرس، حسین چمنی خاطرنشان کرد: صنعت شیر کشور تاکنون هیچگونه تعهدی برای خرید شیر خام به قیمت ادعایی دوستان  نداده است که تخلفی را مرتکب شده باشد. متاسفانه چندین بار این ادعا به اشتباه در رسانه ها مطرح شده است.

وی افزود: تصمیم گیری در مورد قیمت شیر خام باید با لحاظ کردن منافع همه طرفهای ذی نفع از جمله دامداران ، صنایع تبدیلی وبا توجه به آثار تغییر قیمت در قیمت فراورده های لبنی انجام گیرد.در تصمیم ستاد تنظیم بازار برای افزایش قیمت شیر خام  نظرصنایع تبدیلی لحاظ نشده است .در صورت خرید شیر خام به قیمت 1440 تومان ،دولت باید با افزایش قیمت 35 درصدی فراورده های لبنی موافقت کند که تنها با 15 درصد آن موافقت شده است .این میزان افزایش قیمت تنها پاسخگوی افزایش هزینه های تولید ناشی از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ست وتغییر قیمت شیر خام در آن لحاظ نشده است.

از سوی دیگر صنایع لبنی معتقدند که مردم قدرت خرید فراورده ها در صورت افزایش 35 درصدی قیمت ها را ندارند واز این رو با این افزایش قیمت مخالف است.

سخنگوی صنایع شیر ایران در پایان افزود: در شرایطی که صنعت شیر کشور با برخوردهای غیر منصفانه ونسنجیده بخشی از بازارهای داخلی وصادراتی را از دست داده است .حفظ قیمت موجود شیر خام نیز بسیار مشکل است وکسانی که این مشکل را بوجود آورده اند باید خود نسبت به حل آن اقدام نمایند.

انجمن صنایع لبنی بارها اعلام کرده است که اگر بین قیمت تمام شده شیر خام با قیمت خرید صنایع تبدیلی اختلافی وجود دارد باید توسط دولت این اختلاف جبران شود وبارسنگین آن به مردم منتقل نشود.البته رئیس هیئت مدیره گاوداران تهران با اعطای یارانه به دامداران مخالف هستند وبا توجه به این نظریه باید تحمل وضعیت موجود را داشته باشند.
کد خبر 7ab0b1dd7a4d45a4944871ba45699e72

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =