رییس اتحادیه نانوایان گفت: این احتمال وجود دارد که قیمت آرد و گندم با شیب ملایمی افزایش یابد که این موضوع در قیمت نان هم تاثیرگذار است.

قاسم زراعت‌کار اظهار کرد: شنیده‌هایی مبنی بر افزایش قیمت آرد و گندم به گوش می رسد که البته اخبار رسمی در این زمینه عنوان نشده و جلسه ای با اتحادیه نانوایان برگزار نشده و اگر چنین موضوعی رسمیت داشت به ما اعلام می‌شد.

ثبات قیمت نان طی 3 سال اخیر


وی با بیان اینکه یارانه نان به مردم در کل کشور حدود 3900 میلیارد تومان است، گفت: حدود 6700 میلیارد تومان یارانه آرد به نانوایان داده می‌شود که از این میزان فقط پنج درصد برای نان‌های صنعتی است و بقیه برای نان های سنتی است که 95 درصد مصرف نان مردم را به خود اختصاص داده است.

زراعت‌کار با بیان اینکه آخرین افزایش قیمت نان در خرداد 1391 اجرایی شد، گفت: از آن زمان تا کنون افزایش قیمت نان نداشتیم و این درحالی است که هزینه های جاری نانوایان از جمله دستمزد کارگر، هزینه آب،برق و دیگر حمل های انرژی افزایش یافته ولی قیمت نان افزایشی نداشته است.

رییس اتحادیه نانوایان بیان کرد: همه ساله آنالیز قیمت را به ارگان های ذیربط اعلام و رقم پیشنهادی خود را برای نان ارائه می کنیم ولی هنوز تصمیمی در این زمینه به ما اعلام نشده و از سال 1391 تا به امروز تغییر قیمتی نداشتیم.

برخی اخبار غیر رسمی در رسانه‌ها حاکی از این است که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گندم و آرد 10 درصد افزایش خواهد یافت و تا سقف 20 درصد هزینه عوامل تولید نیز بسته به شرایط هر استان به افزایش قیمت گندم اضافه می‌شود و قیمت نهایی نان را رقم می‌زند.

منبع:ایسنا
کد خبر 11164b70af144c1eb3aee8f6c4de2517

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • عباس شاهمرادی ۰۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
    5 0
    با سلام عرض ادب ؟ هرگونه تلاش برای بهبود وضع نرخ نان ؟ هم به نفع دولت وهم بنفع مردم ایران است؟ رییس جمهوری محترم جمهوری اسلامی ایران ؟ جناب دکتر روحانی دراین سه سال نانوایان تهران وحومه بسیار مشکلات اقتصادی را تحمل کرده است ؟ لطفاً درمورد نرخ نان با اتحادیه نانوایان تهران مشورت صورت بگیرد هم بنفع دولت وهم بنفع مردم وهم بنفع نانوا یان است ؟دولت ضررنمی کند؟ تقاضای داریم داریم قولی که داده ایدبه اتحادیه ها،که اتحادیه ها مسئولیّت را برعهده دارند،اتحادیه نانوایان تهران تخصص در باره نرخ نان ازسالها ی گذشته داشته ودارد ؟ سپاس گزارم؟ باتشکر عبا س شاهمرادی عضوهیات مدیره شرکت تعاونی نانوایان تهران