رییس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور گفت: به دلیل نبود نظارت بر قیمت نان، نان‌های صنعتی با کم‌فروشی و گران‌فروشی 30 درصدی فروخته می‌شوند.

محسن لزومیان با بیان این‌که از سال 1390 قیمت آرد و نان علیرغم افزایش قیمت‌های جانبی تغییری نکرده است، اظهار کرد: در حال حاضر نظارت چندانی بر قیمت نان نمی‌شود و به دلیل کم‌فروشی، بسیاری از نان فروشی‌ها نان را بالاتر از قیمت مصوب می‌فروشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت نان صنعتی 30 درصد بالاتر از قیمت مصوب عرضه می شود. چراکه قیمت مصوب نان صنعتی کیلویی 3400 تومان است اما به دلیل نبود نظارت، این نوع نان‌ها حدود کیلویی 5000 تومان نیز در فروشگاه ها عرضه می شوند و هیچ گونه شکایتی از سوی مصرف کنندگان نمی‌شود.

رییس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور افزایش 30 درصدی قیمت نان را چندان مطلوب ندانست و افزود: بهترین تصمیم این است که دولت قیمت آرد و نان را آزاد کند. چرا که این مساله هم به نفع مصرف کنندگان و به تبع آن به نفع دولت و تولیدکنندگان است.

لزومیان ادامه داد: این امر سبب می شود که تولیدکنندگان کیفیت نان را افزایش دهند و به تبع آن مصرف گندم و آرد در کشور نیز بهینه تر می‌شود.

وی تصریح کرد: این گونه نباشد که قیمت نان تنها در بخش صنعتی آزاد شود بلکه باید تصمیم گیری برای هر دو نوع نان سنتی و صنعتی صورت بگیرد.

رییس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور با بیان این‌که قیمت آرد باید به سمت تک نرخی شدن پیش رود، گفت:‌ این مساله تنها راه حلی است که می تواند وضعیت نان کشور را سروسامان دهد. چرا که افزایش 30 درصدی قیمت گندم و آرد و به تبع آن نان، جوابگوی نیاز تولیدکنندگان نیست.

لزومیان با بیان این‌که سهمیه آرد برای واحدهای صنعتی تنها 30 درصد است، اظهار کرد: بسیاری از واحدها در حد ظرفیت خود تولید نمی کنند یا از آرد غیر آزاد کیلویی 1200 تومانی استفاده می‌کنند. این مساله باعث می شود قیمت نان را افزایش دهند چرا که اگر این گونه نباشد جز زیان برای آنها چیزی ندارد.

منبع:ایسنا
کد خبر ceb39634933a4b26b845cfd2e761f5ab

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =